Program pro individální cestovatele. | Namibie je zemí zaslíbenou každému, komu nedělá řízení potíže, chce si diktovat tempo své cesty sám a plně se oddat jízdě opojnou krajinou téhle neskutečné země.
V rámci zájezdu do této destinace si můžete vybrat z hotelů níže vypsaných hotelů, které splní i vaše požadavky na kvalitní ubytování, stravu a další související služby.
Termín | Hotel | Stav | Počet dní | Osoby | Cena | |
---|---|---|---|---|---|---|
V období 01. 01. - 30. 06. 2025 |
ubytování 3-4* | volno | 15 dní / 14 nocí | 1 | 68 990,- | |
V období 01. 07. - 31. 10. 2025 |
ubytování 3-4* | volno | 15 dní / 14 nocí | 1 | 76 990,- | |
Aktivity v ceně
Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.
Občané ČR/SR potřebují při cestě do Namibie víza.
Od začátku roku 2020 získají víza po příletu na letišti ve Windhoek za poplatek USD71.
K tomu potřebují na místě předložit:
V případě cesty s dětmi do 18 let je nutné předložit úředně přeložený a ověřený rodný list dítěte a případně i přeložený a ověřený souhlas rodiče, který s dítětem necestuje.
Důrazně upozorňujeme, že vedle běžné platnosti pasu (6 měsíců po opuštění Namibie) vyžadují namibijské imigrační úřady dvě volné stránky v pase. Pří nedodržení této podmínky nebude cestující vpuštěn do země či letadla.
Rady pro odbavení při odletu: doporučujeme dbát nařízení pro pohyb osob a zavazadel na letištích a počítat s delší dobou potřebnou pro odbavení včetně důkladné osobní prohlídky. Pro plynulé odbavení zavazadel a vyzvednutí palubní vstupenky se dostavte na letiště cca. 2,5 h. před odletem. Zavazadla si označte, štítky – jsou k dispozici v odbavovacích obálkách nebo u přepážky letecké společnosti.
Zavazadla váha & rozměry: váha hlavních zavazadel by neměla překročit 23 kg, v případě Business Class 30 kg. Váhové limity se však kosmeticky liší společnost od společnosti. U příručních zavazadel činí limit 8 kg a maximální součet všech tří rozměrů zavazadla nesmí překročit 115 cm. V případě příručních zavazadel v Business Class činí limit 18 kg. a maximální součet rozměrů pak 115 cm.
Ztráta zavazadla: V případě poškození či ztráty zavazadla během letů se ihned na místě obraťte na přepážku reklamací zavazadel (baggage claim) a vyplňte reklamační formulář. Na pozdější reklamace nelze brát zřetel. Letecká společnost dopraví zpožděné zavazadlo do místa Vašeho ubytování, ztracené zavazadlo případně finančně odškodní.
Zmeškání letu: Pokud zmeškáte odlet letu (první nebo navazující), neprodleně se odeberte k přepážce letecké společnosti, s níž jste měli letět. Společnost Vás naknihuje na nejbližší možný let. Pokud není společnost zastoupena na letišti přímo, nebo přes aliančního partnera, přebírá zastoupení místní (národní) letecká společnost. V zásadě mohou nastat dvě situace:
Přílet do Namibie: po příletu projdete pasovou (imigrační) kontrolou. Pro hladký průběh je nutné pečlivě vyplnit imigrační a celní formuláře. Úředníci se mohou zajímat o účel Vaší cesty (stačí "TURIST"), zpáteční letenku či finanční prostředky, které máte s sebou. Poté si vyzvednete zavazadla, projdete celní kontrolou do příletové haly, kde vás bude očekávat průvodce.
Pohotovost 24h
v případě jakýchkoli potíží při letecké přepravě na zájezd se můžete obrátit na naší 24h hot-line:
+420 724 626 766
Po-Pá 18:00-08:00
Pá-Po 18:00-08:00 (včetně svátků)
+420 233 377 711
Po-Pá 09:00 - 18:00
Namibie je zemí zaslíbenou každému, komu nedělá řízení potíže, chce si diktovat tempo své cesty sám a plně se oddat jizdě opojnou krajinou téhle neskutečné země. V Namibii se budete částečně pohybovat po kvalitni asfaltové silnici, většinou však po nezpevněných cestách (šotolina, uježděná sůl), jejichž prašnost a kvalita může být značně nevyrovnaná navzdory pravidelné údržbě. Ale to je sůl a pepř cestování po vlastní ose. Ačkoli se dá Namibie zvládnou v jakemkoli typu vozu, přesto doporučujeme pronájem vozů s vyšší světlou výškou případně i náhonem všech kol a tedy 4x4. Typů a značek se nabízejí hromady, mezi nejspolehlivější však patří Toyota Hilux, For Ranger či Toyota RAV a pochopitelně král terénu a nezastavitelná bestie Toyota Land Cruiser. Konkrétní výběr závisí na počtu cestujících, rozpočtu a zejména zvolené trase. S optimálním výběrem rádi pomůžeme.
dle zvoleného programu je ubytování zajištěno v pokojích pro dvě osoby v hotelech/lodžích a farmách kategorie 3-4*. Pokoje/chalet/bungalovy jsou pak zpravidla vybaveny klimatizací či větrákem a vlastním sociálním zařízením. Obecně platí, že ubytovací zařízení v Namibii si udržují velmi vysoký standard, v zásadě vyšší než třeba v USA či Evropě. Ubytování tří nebo čtyř osob na jednom pokoji není v Namibii samozřejmé a spíše vzácné, neboť odvislé od disponibility tzv. rodinných pokojů. Není přitom neobvyklé, že rodinný pokoj vyjde nakonec dráž, než ubytování ve dvou pokojích.
Snídaně jsou zahrnuty do ceny, večeře pak dle zvoleného programu. V drtivé většině jde o tzv. Full English Breakfast a tedy toustový chléb, máslo, džem, džus a káva nebo čaj; k dispozici opečená slanina nebo párek, houby a vajíčka na jakýkoli způsob. Namibie je zemí s řídkou infrastrukturou a na mnoha místech (vyjma měst/městeček) i omezenými možnostmi zastávek na oběd: pumpy, oázy, osady. Cena večeří se pobyhuje v rozmezí 150 - 200 NAD a koupíte jí v každém ubytovacím zařízení. Ve větších městech (Windhoek, Swakopmund, Luderitz) pak naleznete sítě plně vybavených supermarketů evropské úrovně, kde můžete každý den dokoupit základní potraviny, vodu, ovoce či základní léky, jsou po celé trase. Restaurace nabízející klasickou či speciální kuchyni bývají v pěším dosahu hotelů nebo přímo v nich. Restaurace v přímořských oblastech jako Swakopmund či Luderitz nabízejí výtečnou kuchyni s mořskými plody. Restaurace, obchody s potravinami jsou bežnou součástí tzv. rest kempů uvnitř NP Etosha (Namutoni, Halali, Okaukuejo). Žadný strach, v Namibií trpět hlady nebudete!
Voda: ve většině měst a rezervací je voda z vodovodní sítě pitná. Prakticky všude je rovněž dostupná i voda balená.
Namibie je zemí bez významnějších bezpečnostních rizik. Jediné pravidlo, kterým byste se měli řídit zní: používat zdravý selský rozum, omezit řízení po setmění (hlavně kvůli zvěři), mít zajištěné noclehy na celé trase.
Očkování proti žloutence typu A a B je doporučeno všem cestovatelům bez ohledu na cílovou zemi. Žádná další očkování nejsou povinná. Nenechávejte si vnutit očkování proti žluté zimnici – v Namibii se nevyskytuje. Malárie: Národní park Etosha je považován za slabě malarickou oblast - pro pobyt v rezervaci lze doporučit užívání antimalarik, případně jinou nemedicínskou ochranu jako mohou být dlouhé rukávy a nohavice po setmění či používání repelentu. Postup konzultujte před odjezdem s lékařem. Zbytek Namibie s výjimkou příhraničních oblastí s Angolou je nemalarický.
V ceně zájezdu je zahrnuto pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, a pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou z provozu cestovní kanceláře - tedy pořadatele zájezdu, nikoli však pojištění léčebných výloh v zahraničí, které na požádání zajistíme. Každému z cestujících také doporučujeme uzavřít i připojištění proti stornu zájezdu, které klienta chrání před nepředvídatelnými (nejen) zdravotními událostmi a s nimi spjatými ztrátami, pokud se čas události překrývá s obdobím, v němž je CK oprávněna uplatnit storno podmínky. Klient a jeho zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce.
prosinec – březen | období dešťů; léto
duben – květen | podzim
červen – srpen | zima
září – listopad | jaro a nástup léta
Při výběru ošacení dávejte přednost pohodlnému sportovnímu oblečení. V zimním období (červenec-srpen) přibalte svetr a větrovku s podšívkou. Na safari v otevřených vozech (ranní či odpolední) je standardně poskytována deka, ale za rukavice a čepici se v červenci-srpnu rozhodně stydět nemusíte. Platí však, že s prvním sluncem teploty dramaticky rostou a naopak po západu zase rychle klesají. Orientační seznam: dlouhé kalhoty a krátké kalhoty nebo sukně, několik triček, lehká nepromokavá bunda (případně s podšívkou), flísová bunda, svetr, kšiltovka nebo klobouk, pohodlné tenisky, sandály, plavky, sluneční brýle, krém na opalování, hygienické potřeby – toaletní papír není nutný, osobní léky a pochopitelně nezapomeňte na fotoaparát.
namibijský dolar (NAD) získáte výměnou za kteroukoliv tvrdou měnu (doporučujeme $ a €) ihned po příletu na letišti (kvůli příznivému kursu). Momentální kurz NAD k české koruně je cca 1 NAD = 1,7 CZK. V Namibii rovněž platí jihoafrické randy v poměru 1:1. Platebními kartami (Visa, Mastercard)) zaplatíte v Namibii téměř všude a všechno a společně s výběrem hotovosti v bankomatech jde o optimální (i nejlevnější) způsob kombinovaného financování pobytu v zemi. K výběru hotovosti jsou k dispozici bankomaty – ATM. Bankomat vydá na jednu transakci max. NAD1-2.000, vzácně se může stát, že použití karty odmítne vaše mateřská banka – před cestou proto není od věci banku informovat.
Na stravu a pití, případné fakultativní výlety a další nutné výdaje počítejte s částkou NAD 500-1000/os/den. Při současném kursu lze Namibii považovat za levnou zemi s nižší cenovou hladinou zboží a stravy než v ČR a SR, výjimkou jsou ceny za ubytování.
doporučená výše spropitného je 10% z ceny útraty v restauraci.
Namibie používá elektrický systém 220 V/50 Hz s odlišným tvarem zásuvek, než na který jsme zvyklí z ČR. V koupelnách bývají běžné zásuvky pro holicí strojek či vysoušeč vlasů. Zásuvková redukce je dostupná v ČR/SR, na letištích a velmi často i na hotelových recepcích.
Návštěvník se základní znalostí angličtiny nebo němčiny se bez potíží domluví. Afrikánština se může hodit. Ano, není výjimkou potkat černého domorodce, který ovláda všechny tři jazyky a k tomu ještě svůj rodný - třeba Oshiwambo, Nama/Damar či Herero.
Mobilní telefony a zasílání SMS funguje ve všech čtyřech zemí bez problémů, nutné je mít zajištěn tzv. roaming. Pokrytí signálem je dobré, byť s ohledem na vzdálenosti je nutné počítat s hluchými místy. Pro více informací ohledně cen kontaktujte mobilního operátora.
Wi-Fi a tedy připojení k internetu bývá k dispozici na většině hotelech. Pokud ne na pokojích, pak alespoň v okolí recepce. Na řadě míst se špatnou dostupností se musí přístup k Wi-Fi dokupovat. Rychlost internetu je ve srovnání s tím, na co jsme zvyklí z Evropy stále velmi nízká – nečekejte zázraky.
0 hodin v době letního času, + 1 hodina v době zimního
Kdy volat o pomoc český konzulát? Zpravidla ve chvíli, kdy se dostanete do potíží typu: ztráta či odcizení cestovního dokumentu, havárie, hospitalizace, okradení, omezení osobní svobody (vazba) atd. Pomoc konzulátu pak spočívá zejména v udělení rad, zvolení správného postupu, poskytnutí právní ochrany, zprostředkování kontaktu s příbuznými a pochopitelně vystavení náhradního cestovního dokumentu.
Velvyslanectví ČR v JAR (zastupuje rovněž Namibii a Botswanu)
936 Pretorius Street, Arcadia 0083, Pretoria, South Africa
tel: +27-124312380 | konzulární pohotovost: +27-824160016
e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz | web: www.mzv.cz/pretoria
po-pá 07.45 - 16.15 | pro veřejnost: po–čt 9:00 – 12:00
Namibie: oficiálně Namibijská republika, je republika na západním pobřeží jižní Afriky. Na severu sousedí s Angolou, na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Na západě ji omývají vody Atlantského oceánu. Má rozlohu 824 292 km² a přes 2,2 miliónů obyvatel, což představuje nejmenší hustotu zalidnění v Africe (2,6 ob./km2). Hlavním městem země je Windhoek, kde žije kolem 320 tis. obyvatel. Namibie (dříve Německá jihozápadní Afrika) získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí, a to od Jihoafrické republiky, která ji pod názvem Jihozápadní Afrika přechodně spravovala. Je jednou ze čtyř zemí světa, kde lze jít z jednoho bodu do tří jiných zemí, tzv. čtyřmezí.
Mohlo by se vám líbit
Copyright © 1994 - 2024 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů | Nastavení cookies Aira GROUP, Outsourcing IT