Okruh zemí drahokamů, úchvatných západů slunce nad zlatými pagodami, zemí, která je doposud turistickým ruchem nedotčená.
Termín | Stav | Počet dní | Osoby | Cena | |
---|---|---|---|---|---|
Změna programu vyhrazena.
Fyzická náročnost
Jde o fyzicky nenáročnou cestu, kterou zvládne i cestovatel v pokročilém věku. Program je realizován zpravidla formou nenáročných pěších aktivit a prohlídek. Na některých místech lze volitelně podniknout i náročnější prohlídku – v asijských zemích se jedná především o schody k chrámům či na vyhlídky, záleží na čase a fyzické způsobilosti účastníka. Kdo se necítí, zúčastnit se nemusí. Volitelné aktivity jsou vlastní volbou a často přidanou hodnotou, nikoli podmínkou splnění programu zájezdu. Přesto však chceme upozornit, že cesta předpokládá základní míru pohyblivosti a tedy zejména schopnosti běžné pěší chůze.
Pokud klient trpí poruchou pohybového ústrojí nebo si není jinak jist svými zdravotními dispozicemi, může požádat o konzultaci pracovníka CK.
Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.
Poznávací zájezdy jsou zaměřeny na maximální poznání historie, přírodních a kulturně společenských zajímavostí s ohledem na kvalitu ubytování, pohodlí cestování a možnosti stravování. Běžný den začíná program v 7:00 - 9:00 hodin a končí mezi 17:00 a 21:00 hodinou. Česky hovořící průvodce se zpravidla s klienty setkává až v Yangunu na letišti. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se Vašeho zájezdu kontaktujte naší CK.
Občané České republiky potřebují ke vstupu do Myanmaru vízum. Turistické vízum s platností 30 dnů pro klienty CK ESOtravel vyřídíme za poplatek za popletek 1500 Kč. Jedná se o tzv. e-vízum a k jeho vyřízení je potřeba dodat kopii pasu a 1x aktuální fotografii pasového formátu.
Platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR.
Letenky, voucher na ubytování, vzor vyplnění příletových formulářů, pojištění léčebných výloh v zahraničí (pokud bylo sjednáno), případně vouchery na předplacené individuální služby Vám budou zaslány poštou pokud není stanoveno jinak.
Vzhledem k situaci v letecké dopravě doporučujeme dbát nařízení pro pohyb osob a zavazadel na letištích a počítat s delší dobou potřebnou pro odbavení včetně důkladné osobní prohlídky. Pro plynulé odbavení zavazadel a vyzvednutí palubní vstupenky se dostavte cca 2 - 2,5 hodiny před odletem. Vaše hlavní zavazadlo si označte, štítky jsou k dispozici v odbavovacích obálkách nebo u přepážky letecké společnosti.
Dovolte, abychom Vás informovali o současných opatřeních týkajícíh se zavazadel přepravovaných na palubě letadel.
Na palubu letadla si cestující může vzít:
Vyjímka pro pořizování tekutin v letištních obchodech neplatí pro obchody na letištích mimo Evropskou unii. Pozor si musejí dát především cestující, kteří přilétají z těchto letišť a v EU přestupují. Přivezené tekutiny nad 100ml v popsaných obalech si nebudou moci vzít do kabiny a musí být přepravovány v zapsaných zavazadlech. Tekutiny přepravované jiným způsobem jsou zakázané předměty. Pracovníci bezpečnostní kontroly nesmí cestujícím umožnit brát je na palubu letadel.
Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Celková váha hlavních zavazadel nesmí překročit 20 kg respektive 30 kg v závislosti na typu tarifu, cenové hladině a letecké společnosti. Informaci o Vašem váhovém limitu obdržíte v rámci odbavení. V případě Business class je tento váhový limit 30 kg respektive 40 kg v rámci závislosti na letecké společnosti. Cestující v ekonomické třídě si s sebou mohou vzít jeden kus příručního zavazadla jehož rozměry by neměly překročit 55 x 38 x 20 cm a které nesmí vážit více než 7 kg. Cestující v Business class mohou mít dva kusy příručních zavazadel: jednu aktovku plus buď jednu kabelku, Rozměry aktovky nesmí překročit 45 x 35 x 20 cm, rozměry kabelky nesmí překročit 55 x 38 x 20 cm. Hmotnost kteréhokoli kusu nesmí přesáhnout 7 kg. Opatření se netýká jen mimořádně cenných nebo křehkých zavazadel, která však musí být deklarována na odbavovacích přepážkách, kde budou zvlášť označena.
U vnitrostátních přeletů činí celková váha hlavních zavazadel 20 kg. Povolená váha příručního zavazdla je 5 kg a rozměry 50 x 36 x 23 cm. Poplatek za nadváhu je 15 - 30 USD/1 kg v závislosti na leteckém dopravci.
Ztráta či poškození zavazadla: V případě poškození či ztráty zavazadla během letů se ihned na místě obraťte na přepážku reklamací zavazadel a vyplňte reklamační list. Na pozdější reklamace nelze brát zřetel. Letecká společnost dopraví zpožděné zavazadlo do místa Vašeho ubytování, ztracené zavazadlo případně finančně odškodní.
Zmeškání letu: Pokud zmeškáte odlet letu (první nebo navazující), neprodleně se odeberte k přepážce letecké společnosti, s níž jste měli letět. Společnost Vás naknihuje na nejbližší možný let. Pokud není společnost zastoupena na letišti přímo, nebo přes aliančního partnera, přebírá zastoupení místní (národní) letecká společnost.
V zásadě mohou nastat dvě situace:
1. Let nestihnete vinou zpoždění letu, živelné pohromy, teroristického útoku apod. - v takovém případě hradí poplatky za překnihování na další možný let příslušná letecká společnost.
2. Let nestihnete vlastní vinou, např. zaspáním, pozdním příchodem, nedodržením bezpečnostních předpisů, nedodržením vstupních formalit apod. - v takovém případě všechny poplatky spojené s překnihováním na další možný let hradíte sami.
Asistenční služba pro leteckou přepravu:
+420 233 377 711
Po - Pá 9:00 - 18:00
nebo
každý den 8:00 do 20:00 včetně víkendů a svátků na telefonním čísle +420 222 111 909 nebo na e-mailu letiste@studentagency.cz.
V základní ceně zájezdu je zahrnuto pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, a pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou z provozu cestovní kanceláře - tedy pořadatele zájezdu, nikoli však pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLVZ), které rádi na požádání zajistíme. Každému z cestujících rovněž doporučujeme uzavřít při podpisu smlouvy i připojištění proti stornu zájezdu, které klienta chrání před nepředvídatelnými zdravotními okolnostmi (událostmi) a s nimi spjatými ztrátami, pokud se čas události překrývá s obdobím, v němž je CK oprávněna uplatnit storno podmínky. Zároveň upozorňujeme, že připojištění proti stornu zájezdu nelze uzavřít samostatně bez pojištění léčebných výloh v zahraničí (s výjimkou Allianz). Klient a jeho zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce.
Každý cestovatel by měl zvážit očkování proti žloutenkám typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Je rovněž vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.).
Po příletu do Myanmaru projdete pasovou (imigrační) kontrolou. Pro hladký průběh vyplňte pečlivě imigrační formulář. Úředníci se mohou zajímat o účel Vaší cesty (stačí dopovědět "Turist") a také mohou požadovat zpáteční letenku. Po vyzvednutí zavazadla projdete celní kontrolou.
Celní předpisy
Do Myanmaru lze bezcelně dovézt přiměřené množství věcí pro osobní spotřebu neobchodního charakteru (počítáno na 1 osobu starší 18ti let) lze dovézt 400 ks cigaret, 2 l destilátu či vína, 0,5 l voňavek. Platí přísný zákaz dovozu zbraní, narkotik a psychotropních látek, pornografie, hracích karet.
Z Myanmaru nelze vyváže artefakty archelologického významu, starožitnosti (mince, barmské broznzové a mosazné váhy, zpodobeniny Buddhy a náboženských motivů), drahé kameny (pokud nebyly koupeny ve zvláštních turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu). Dovoz a vývoz domácí měn kyatu je zakázán.
Pro případnou celní kontrolu před odletem je nutné uschovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.
Mezi jednotlivými místy zájezdu je doprava zajištěna v autobusech či mikrobusech místních dopravců. Přelety mezi jednotlivými místy jsou zajištěny na linkách místních leteckých dopravců.
Ubytování je na poznávacích zájezdech v Myanmaru zajištěno v hotelech 3*. Standardním typem pokoje je pokoj dvoulůžkový, který je možno obsadit jednou či dvěma osobami. Případná třetí osoba bývá ubytována na přistýlce, což není plnohodnotná postel. Dle celosvětových zvyklostí je v den příjezdu pokoj k dispozici po 14:00 hod., v den odjezdu je k dispozici do 12:00 hod. Kategorizace hotelů odráží mínění CK ESO travel, není založena na mezinárodně uznávané kategorizaci pomocí hvězdiček, která se v Myanmaru nepoužívá. Základním vybavením všech hotelů je vlastní sociální zařízení, klimatizace, TV a minibar. Některé hotely vyžadují při check - in vratnou kauci případně číslo Vaší kreditní karty coby záruku pro případ, že klient nad rámec předplaceného ubytování využize nakterou z nadstandardních služeb (telefon, pokojový bar, placené televizní programy a filmy apod.). CK ESO travel nehradí za klienta žádnou z těchto služeb.
Trezor - veškeré své cennosti (šperky, pas, letenku, peníze a další dokumenty) ukládejte v hotelovém trezoru. Ve většině hotelů je na recpci trezor, u některých hotelů přímo na pokoji. Pokud budete ukládat do trezoru na recepci peníze, uložte je do obálky, zalepte ji a napište na obálku sumu. Budete tím předcházet pozdějším možným dohadům.
V ceně zájezdu je zahrnuta vždy snídaně, která je většinou podávána formou švédských stolů, u některých hotelů a la carte. U Velkého okruhu Myanmarem je zahrnuta 14x polopenze (snídaně a obědy). Ostatní stravování během dne není v ceně zájezdu a je indivuduální starostí klienta. Výdaje na stravu se pohybují mezi cca 15 - 20 USD na osobu a den. V Myanmaru jsou možnosti platby kartou velmi omezené. Kuchyně v Myanmaru je zajímavou směsí kuchyní monské, bamarské, indické a čínské. Základem myanmarské kuchyně je rýže. Myanmarská kuchyně není příliš pálivá, používá většinou kořeněné směsi - masala - zázvoru, česneku, soli, krevetové pasty a arašídového oleje. T V restauracích se nejlépe domluvíte anglicky.
Ceny nealkoholických nápojů jsou v obchodech stejné jako u nás. Pivo v Myanmaru koupíte okolo 5 - 10 USD, místní alkoholické nápoje rum, whisky a gin jsou an cca 5 - 10 USD.
Voda je chemicky ošetřována, takže lze vodovodní vodu v hotelech používat k čistění zubů. K pití ji však díky své chuti nedoporučujeme. Jednoznačně konzumujte balenou vodu, která je v prodeji na každém rohu za cca 10 až 20 THB. Voda a led, které Vám podají v restauraci by měly být nezávadné, avšak pozor na ledovou tříšť a led v nápojích přímo na ulici.
Doporučujeme lehké bavlněné pohodlné oblečení, kvůli klimatizaci v dopravních prostředcích dopořučujeme i lehčí mikinu, při návštěvě buddhistických chrámů je třeba dbát na přiměřenou decentnost (zahalená ramena, kolena). Obuv je nejlépe lehlá sportovní. Nezapomeňte si přibalit opalovací krém s vyšším faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Repelent na hmyz doporučujeme zakoupit na místě.
Doporučujeme se na cestu vzít skladné zavazadlo menších rozměrů (nikoli tedy obří skořepinový kufr) a malý příruční batůžek. Hlavní zavazadlo bude při přepravě umístěno v zadním zavazadlovém prostoru mikrobusu či lodi.
V Myanmaru je měnou kyat. Bankovky jsou v oběhu v mnoha často netradičních hodnotách 500, 200, 90, 45, 15,10, 5 a 1 kyat. Mince v hodnotě 50, 25, 10, 5 kyat. Na platných bankovkách je nápis "Central Bank of Myanmar", staré bankovky s nápisem "Union of Burma Bank" jsou vesměs neplatné. Do Myanmaru můžete cestovat jak s dolary tak s eurem. Výměnu peněz můžete provést přímo na letišti. Orientační kurz je 1500 kyatů za 1 USD a 1700 kyatů za 1 EUR.
Spropitné v Myanmaru je součástí každodenní reality. V lepších restauracích a hotelích je obyvyklé spropitné 5-10% z účtované částky.
Při poznávacích zájezdech bude průvodcem poslána obálka, do níž účastníci přispějí svým dílem, cca 45 USD/osoba/pobyt. Průvodce pak vybranou částku předá řidiči a místnímu průvodci.
Nezapomínejte zdravit, kdykoliv přijdete do recepce, návštěvnického centra apod., pokývnutí hlavou a úsměv jsou mezinárodní zvyklostí! Mějte na paměti odlišnou mentalitu místních obyvatel. Buďte trpěliví! Pro místní obyvatele čas nehraje velkou roli, proto občasné čekání v restauracích, na recepcích, malé zpoždění transferů (max. 15 minut) je naprosto běžné.
Elektrický proud v Myanmaru je střídavý 230 V / 50 Hz. Výpadky proudu jsou běžné. Zásuvky jsou většinou se 3 zdířkami do trojúhelníku typu D, ale objevují se i typu C,F a G.
Telefonování v Myanmaru je relativně snadné, pokrytí signálem je dobré. Pro telefonování do zahraničí či stahování dat je dobré si na místě koupit místní SIM kartu (sazby jsou mnohem levnější než u využití roamingu od operátora z ČR). Internet je dostupný ve většině hotelů a v internetových kavárnách.
Geografická poloha, značná rozlehlost Myanmaru i dost podstatné výškové rozdíly způsobují různorodost podnebních podmínek. Rozhodující zvláštnost podnebí je dána tím, že dvě třetiny území dnešního Myanmaru leží v tropické monzunové oblasti s pravidelnými cykly větrů a dešťů. Nejvhodnější doba pro návštěvu země je listopad – březen. V průběhu dubna - května nastává prudké otepletní, kdy teploty přesahují 40°C. V dalších měsících nastává období dešťů, nejvydatnější jsou v červenci - září.
Časový posun v Myanmaru je + 5,5 hodiny proti středoevropskému času ( v době letního času +4,5 hodiny).
Nejčastějšími problémy bývají střevní potíže. Nekonzumujte otevřené nápoje na ulici a pozor na ledovou tříšť. Jako prevenci rovněž doporučujeme každý den skleničku tvrdého alkoholu. Sluneční záření je zde velmi ostré. Začínejte proto s opalováním velmi pomalu a mažte se krémy s vyšším faktorem. Nezapomeňte na sluneční brýle a případně i pokrývku hlavy. Klimatizaci v hotelu si nastavte podle Vašich potřeb, avšak nezapomeňte, že prudký přechod z tepla do klimatizované místnosti může vyvolat bolesti v krku, nebo přímo angínu. Nekrmte a nesahejte na potulující se psy, kočky, opice a netopýry - mohou být nositeli nemocí. Kousnutí může způsobit infekci, proto ihned vyhledejte lékaře. Při drobném lékařském ošetření a při placení předepsaných léků na předpis si ponechte všechny dokumenty, aby Vám je pojišťovna po příletu mohla proplatit. Při větších problémech nebo při hospitalizaci předložte pojištění léčebných výloh v zahraničí a volejte asistenční službu Vaší pojišťovny.
Hlavním řemeslným střediskem Myanmaru je Mandalaj. Typické jsou stříbrné výrobky, dřevořezby (zvláště z týkového dřeva), kamenické práce a sochy, výšivky (kalaga), loutky a výrobky z jadeitu.V Šanském státě jsou typické cherooty - barmské doutníčky. V Baganu lakované výrobky. Nejtypičtější suvenýr je barmská sukénka loundží s pestrými barvami a vzory.
Velvyslanectví Rangún
No. 109/B2 Aung Taw Mu Lane
Than Lwin Road
Bahan Township, Yangon
Tel: +95 505 019, +95 1 2306174 - 5
Fax: +95 1 505019 linka 15
Nouzová linka: +95 9760896257
Východ slunce nad pagodami
Mohlo by se vám líbit
Copyright © 1994 - 2025 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů | Nastavení cookies Aira GROUP, Outsourcing IT