Za poznáním a aktivním odpočinkem v africké buši. Lákavý program pro ty, kteří chtějí alespoň jednou v životě spatřit superlativy ověnčené Kapské Město a zároveň v klidu a totálním vytržení z ruchu civilizace podniknout výpravu do africké buše a odpočinout si v exkluzivním prostředí soukromého safari přímo v srdci rezervace Kruger.
Spojte dvě největší ikony Jižní Afriky...
V rámci zájezdu do této destinace si můžete vybrat z hotelů níže vypsaných hotelů, které splní i vaše požadavky na kvalitní ubytování, stravu a další související služby.
Popis
Vybavení
Strava/aktivity
Pokoje
Pouze děti starší 12-ti let
Popis
Vybavení
Strava/aktivity
Pokoje
Pouze děti starší 12-ti let
Termín | Hotel | Stav | Počet dní | Osoby | Cena | |
---|---|---|---|---|---|---|
V období 01. 09. - 30. 09. 2024 |
Jock Safari Lodge | uzavřeno | 10 dní / 7 nocí | 1 | 127 990,- | |
V období 01. 10. - 30. 11. 2024 |
Simbavati Hilltop Lodge | uzavřeno | 10 dní / 7 nocí | 1 | 114 990,- | |
V období 01. 10. - 30. 11. 2024 |
Jock Safari Lodge | uzavřeno | 10 dní / 7 nocí | 1 | 131 990,- | |
Poznámka:
Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.
Občané České republiky nepotřebují při cestě do JAR víza. Slovenští občané však od května 2016 musejí o víza žádat předem (zajistí naše slovenská pobočka). V případě cesty s dětmi do 18 let je nutné předložit úředně přeložený a ověřený rodný list dítěte a případně i přeložený a ověřený souhlas rodiče, který s dítětem necestuje.
Důrazně upozorňujeme, že vedle běžné platnosti pasu (90 dnů po opuštění JAR) vyžadují jihoafrické imigrační úřady dvě volné stránky v pase. Pří nedodržení této podmínky nebude cestující vpuštěn do země či letadla.
Rady pro odbavení při odletu: doporučujeme dbát nařízení pro pohyb osob a zavazadel na letištích a počítat s delší dobou potřebnou pro odbavení včetně důkladné osobní prohlídky. Pro plynulé odbavení zavazadel a vyzvednutí palubní vstupenky se dostavte na letiště cca. 2,5 h. před odletem. Zavazadla si označte, štítky – jsou k dispozici v odbavovacích obálkách nebo u přepážky letecké společnosti.
Zavazadla váha & rozměry: váha hlavních zavazadel by neměla překročit 23 kg, v případě Business Class 30 kg. Váhové limity se však kosmeticky liší společnost od společnosti. U příručních zavazadel činí limit 8 kg a maximální součet všech tří rozměrů zavazadla nesmí překročit 115 cm. V případě příručních zavazadel v Business Class činí limit 18 kg. a maximální součet rozměrů pak 115 cm.
Ztráta zavazadla: V případě poškození či ztráty zavazadla během letů se ihned na místě obraťte na přepážku reklamací zavazadel (baggage claim) a vyplňte reklamační formulář. Na pozdější reklamace nelze brát zřetel. Letecká společnost dopraví zpožděné zavazadlo do místa Vašeho ubytování, ztracené zavazadlo případně finančně odškodní.
Zmeškání letu: Pokud zmeškáte odlet letu (první nebo navazující), neprodleně se odeberte k přepážce letecké společnosti, s níž jste měli letět. Společnost Vás naknihuje na nejbližší možný let. Pokud není společnost zastoupena na letišti přímo, nebo přes aliančního partnera, přebírá zastoupení místní (národní) letecká společnost. V zásadě mohou nastat dvě situace:
Přílet do JAR: po příletu projdete pasovou (imigrační) kontrolou. Pro hladký průběh je nutné pečlivě vyplnit imigrační a celní formuláře (jejich kopie s instrukcemi budete mít v odbavení). Úředníci se mohou zajímat o účel Vaší cesty (stačí "TURIST"), zpáteční letenku či finanční prostředky, které máte s sebou. Poté si vyzvednete zavazadla, projdete celní kontrolou do příletové haly, kde vás bude očekávat průvodce.
Pohotovost 24h
v případě jakýchkoli potíží při letecké přepravě na zájezd se můžete obrátit na naší 24h hot-line:
+420 724 626 766
Po-Pá 18:00-08:00
Pá-Po 18:00-08:00 (včetně svátků)
+420 233 377 711
Po-Pá 09:00 - 18:00
Pokud plánujete ind. program (večeře, bar, nákupy, kulturní akci apod) kupříkladu v Kapském Městě, požádejte hotelovou recepci o zavolání taxi, případně použijte UBER - funguje bez jakýchkoli problémů..
Obecně platí, že ubytovací zařízení v JAR a okolních zemích si udržují velmi vysoký standard, v zásadě vyšší než třeba v USA či Evropě. Ubytování tří nebo čtyř osob na jednom pokoji není v JAR samozřejmé a spíše vzácné, neboť odvislé od disponibility tzv. rodinných pokojů/chalet. Není přitom neobvyklé, že rodinný pokoj vyjde nakonec dráž, než ubytování ve dvou pokojích.
navzdory extrémně negativní a hrubě zkreslující mediální masáži českých médií jsou bezpečnostní rizika pro turisty minimální. JAR lze jednoznačně považovat za turisticky bezpečnou zemi. Posuďte sami: v roce 2018 přijelo do JAR 349.000 Němců, 196.000 Francouzů, téměř půl milionu Britů a 370 tisíc Američanů. Ano, jde o velké země. Jenže, zatímco z ČR přijelo "jen" 10.000 turistů, tak z polovičního Dánska přes 28.000 a srovnatelného Švédska bezmála 50.000 cestovatelů.
Základní pravidlo zní: používat zdravý selský rozum a dbát rad průvodce. Chorobné obavy o vlastní bezpečí do JAR nepatří. Vedle toho se lze řídit níže uvedenými vodítky:
Při cestách do JAR není povinné žádné očkování. Pro oblast Kruger NP, který je považován za slabě malarickou oblast, lze pak (zejména říjen-květen) doporučit užívání antimalarik, případně jiné nemedicínské ochrany jako dlouhých rukávů a nohavic po setmění či používání repelentu. Postup konzultujte před odjezdem s lékařem. Očkování proti žloutence typu A a B je pak doporučeno všem cestovatelům bez ohledu na cílovou zemi. Nenechávejte si vnutit očkování proti žluté zimnici - není ani v JAR, ani v žádné s ní sousedící zemi.
V základní ceně zájezdu je zahrnuto pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, a pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou z provozu cestovní kanceláře - tedy pořadatele zájezdu, nikoli však pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLVZ), které rádi na požádání zajistíme. Každému z cestujících rovněž doporučujeme uzavřít při podpisu smlouvy i připojištění proti stornu zájezdu, které klienta chrání před nepředvídatelnými zdravotními okolnostmi (událostmi) a s nimi spjatými ztrátami, pokud se čas události překrývá s obdobím, v němž je CK oprávněna uplatnit storno podmínky. Zároveň upozorňujeme, že připojištění proti stornu zájezdu nelze uzavřít samostatně bez pojištění léčebných výloh v zahraničí (s výjimkou Allianz). Klient a jeho zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce.
Málokterá země světa dokáže nabídnout lepší počasí, než právě JAR. Podnebí je většinou semi-pouštní, středomořské na jihovýchodě až subtropické na severovýchodním pobřeží. JAR je celoroční destinací! Nelze ale říci, který termín je ideální – lze však poskytnout vodítka, která pomohou při rozhodování:
květen – září | suchá sezona – nástup zimního období
říjen – duben | období dešťů – přichází léto
Při výběru ošacení dávejte přednost pohodlnému sportovnímu oblečení. V zimním období (červenec-srpen) přibalte svetr a větrovku s podšívkou. Na safari v otevřených vozech (ranní či odpolední) je standardně poskytována deka, ale za rukavice a čepici se v červenci-srpnu rozhodně stydět nemusíte. Platí však, že s prvním sluncem teploty dramaticky rostou a naopak po západu zase rychle klesají. Orientační seznam: dlouhé kalhoty a krátké kalhoty nebo sukně, několik triček, lehká nepromokavá bunda (případně s podšívkou), flísová bunda, svetr, kšiltovka nebo klobouk, pohodlné tenisky, sandály, plavky, sluneční brýle, krém na opalování, hygienické potřeby – toaletní papír není nutný, osobní léky a pochopitelně nezapomeňte na fotoaparát.
jihoafrický RAND (ZAR) získáte výměnou za kteroukoliv tvrdou měnu (doporučujeme USD, EURO) ihned po příletu na letišti (kvůli příznivému kursu). Jihoafrické bankovky jsou v oběhu v nominálních hodnotách 10, 20, 50, 100, 200 Randů a mince v hodnotách 5, 10, 20 a 50 centů, 1, 2 a 5 randů. Momentální kurz randu k české koruně je cca 1 ZAR = 1,7 CZK. Platebními kartami (Visa, Mastercard)) zaplatíte v JAR téměř všude a všechno a společně s výběrem hotovosti v bankomatech jde o optimální (i nejlevnější) způsob kombinovaného financování pobytu v zemi. K výběru hotovosti jsou k dispozici bankomaty – ATM. Bankomat vydá na jednu transakci max. R1-3.000, vzácně se může stát, že použití karty odmítne vaše mateřská banka – před cestou proto není od věci banku informovat.
Na stravu, fakultativní výlety a další nutné výdaje počítejte s částkou R500-1000/os/den. Při současném kursu lze JAR považovat za levnou zemi s nižší cenovou hladinou zboží a stravy než v ČR a SR, výjimkou jsou ceny za ubytování.
pokud je klient se službami průvodce a řidiče spokojen, bývá zvykem dát každému před ukončením zájezdu spropitné ve výši okolo R20/osoba/den. Rangerům na safari pak R20 (ranní či odpolední safari) nebo R50/os/celodenní safari.
JAR používá elektrický systém 220 V/50 Hz s odlišným tvarem zásuvek, než na který jsme zvyklí z ČR. V hotelových koupelnách bývá ale normální zásuvka pro holicí strojek či vysoušeč vlasů. V praxi to znamená, že přístroje běžně fungující v Čechách (nabíječky) nepotřebují pro provoz v JAR redukci. Zásuvková redukce do JAR je běžně dostupná v ČR/SR, na letištích a ostatně i na hotelových recepcích.
Dárky a ostatní suvenýry můžete nakoupit buď v běžných obchodech, kde jsou ceny fixní (PO – PÁ 9:00 – 17:00, někde i v SO dopoledne), nebo na trzích, kde se běžně smlouvá. Při nákupu zlata, diamantů, slonoviny atd. doporučujeme poradit se s průvodcem (při odletu lze uplatnit vrácení daně z přidané hodnoty VAT). Vše potřebné lze nakoupit v obchodních centrech a supermarketech. Na místech turistických atrakcí je množství prodavačů suvenýrů: prodávají zejména rukodělné předměty ze dřeva a kamene zobrazující africká zvířata a šperky z malachitu. Smlouvat lze.
Návštěvník se základní znalostí angličtiny nebude mít žádné jazykové problémy a bez potíží se všude domluví.
telefonování a zasílání SM funguje v JAR bez problémů, nutné je mít zajištěn tzv. roaming. Pro více informací ohledně cen kontaktujte mobilního operátora. Po příletu do JAR si lze (nejlépe) na letišti zakoupit SIM kartu některého z místních mobilních operátů (kupříkladu Cell-C); za cenu cca R200 získáte zhruba 1GB dat; pokrytí signálem 3G je velmi dobré, LTE pak zejména ve městech funguje rovněž.
Wi-Fi a tedy připojení k internetu bývá zdarma k dispozici na většině hotelech. Pokud ne na pokojích, pak alespoň v okolí recepce. Na řadě míst se špatnou dostupností se musí přístup k Wi-Fi dokupovat. Rychlost internetu je v JAR ve srovnání s tím, na co jsme zvyklí z Evropy stále velmi nízká – neočekávejte žádné zázraky.
0 hodin v době letního času, + 1 hodina v době zimního
Kdy volat o pomoc český konzulát? Zpravidla ve chvíli, kdy se dostanete do potíží typu: ztráta či odcizení cestovního dokumentu, havárie, hospitalizace, okradení, omezení osobní svobody (vazba) atd. Pomoc konzulátu pak spočívá zejména v udělení rad, zvolení správného postupu, poskytnutí právní ochrany, zprostředkování kontaktu s příbuznými a pochopitelně vystavení náhradního cestovního dokumentu.
Velvyslanectví ČR v JAR
936 Pretorius Street, Arcadia 0083, Pretoria, South Africa
tel: +27-124312380 | konzulární pohotovost: +27-824160016
e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz | web: www.mzv.cz/pretoria
po-pá 07.45 - 16.15 | pro veřejnost: po–čt 9:00 – 12:00
Jihoafrická Republika
JAR tvoří 9 provincií s centrální vládou a vládami jednotlivých provincií. V čele státu je prezident, který je zároveň předsedou vlády, je volen na 5 let. Zákonodárnou moc má dvoukomorový parlament. Je tvořen dvěma sněmovnami: Národním shromážděním a Senátem. Velkou část země zaujímají náhorní plošiny Africké tabule o nadmořské výšce v průměru 1200 m s nízkými pohořími a osamocenými horami. Je to geologicky jedno z nejstarších území světa. Původními obyvateli žijícími na území JAR byli Sanové neboli Khoisanové (Křováci, Hotentoti) a lidé mluvící jazyky Bantu. JAR je jasně nejvyspělejší zemí Afriky. Těží se zde asi 45 % celkového nerostného bohatství kontinentu, jsou zde největší světové zásoby zlata. Zemědělství dokáže zajistit soběstačnost státu ve většině důležitých plodin
Rozloha: 1 221 037 km2 | Počet obyvatel: 56 520 000 | Populace: 80% černoši (hlavně Zulové a Xhosové), 10% běloši (Afrikánci, Angličané), zbytek míšenci a Asijci (hlavně Indové) | Hlavní město: Pretoria (administrativní), Kapské Město (legislativní) | Jazyk: od roku 1994 celkem 11 oficiálních jazyků, vedle afrikánštiny a angličtiny ještě devět domorodých jazyků | Náboženství: křesťané 68 % / animisté 29 % / muslimové, hinduisté | Nejvyšší bod: Njesuthi 3408 m n. m. | Vlajka: evokuje sbíhající se cesty africké minulosti a současnosti, 6 barev symbolizuje černošskou většinu (černá, žlutá a zelená jsou barvami Afrického národního kongresu), jednak bělošskou (Bůrskou) menšinu (červená, zelená a modrá jsou barvami Transvaalské vlajky) | Národní symboly: Protea královská, jestřáb rajský a antilopa skákavá (Springbok)
Mohlo by se vám líbit
Copyright © 1994 - 2024 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů | Nastavení cookies Aira GROUP, Outsourcing IT