V městě Singapur vládnou gigantické mrakodrapy z oceli, skla a betonu, které určují obraz ostrovní republiky. Bezmezné nabídky lákají k nákupům v moderních obchodních centrech. Restaurace rozmazlují návštěvníky svými kulinářskými pokrmy. K tomu staré čínské, indické a arabské čtvrtě, kde se pozastavil čas a kde stále platí prastaré tradice. Tropické klima je zde po celý rok bez výkyvů, stále teplé a vlhké.
Singapur je pro občany České republiky dostupný i bez víza a to po dobu 30 dnů. Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty.
Povinná nejsou žádná očkování, riziko tropických chorob je mizivé, úroveň hygieny je rozhodně vyšší než ve střední Evropě. Zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni, ošetření je však nákladné.
V Singapuru existují 4 oficiální jazyky: mandarínská čínština, malajština, tamilština a angličtina. Národním jazykem je malajština, jazyk původního obyvatelstva a oficiální jazyk v dobách přidružení k Malajsii. Angličtina je podporována, také z důvodu, aby vzájemně spojila jednotlivé etnické skupiny Číňanů. Běžná hovorová angličtina je prostoupena slovy malajského a čínského původu, často je označována za Singlish.
+ 7 hodin proti SEČ.
Místní měnou je singapurský dolar (S$) a dělí se na 100 centů. Bankovky jsou v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 S$.Mince v hodnotách 1, 5, 10, 20 a 50 centů a 1 dolar. Přibližný aktuální kurs je 1.60 S$ za 1 USD. Doporučujeme výměnu v směnárnách přímo na letištích nebo v pouličních směnárnách či bankách, kde je lepší kurz než v hotelových směnárnách. Platební karty jsou akceptovány téměř všude.
220 - 240 V, 50 Hz, zásuvky se třemi zdířkami.
Metro – Singapore Mass Rapid Transit (SMRT) – je nejpohodlnější a nejrychlejší dopravou po městě. Plánky metra jsou k dispozici na letišti či v jednotlivých stanicích, taktéž v hotelích.
Při odletu ze Singapuru se na letišti Changi platí odletová taxa 21 S$.
Singapur ovládá ohromné množství světových kuchyní, hlavní prvky však pochází z kuchyně malajské, indické a čínské.V Singapuru převažuje kuchyně kantonská, která je ze všech čínských kuchyní v Evropě nejznámější. Kantonská kuchyně servíruje vyvážená jídla, v nichž se musí odrážet vesmírná harmonie. Jídla jsou buď jing – neboli chladivá či jang – neboli hřejivá. Oba druhy jídel by u stolu měly být ve vzájemné rovnováze. Nejjednodušími jídly jsou „mí“ – nudle či „kongí“ rýžová kaše. Singapur však nabízí převářně místní kuchyně jižní Číny. Častou specialitou je chajnanská rýže s kuřetem (z ostrova Chaj-nan). Jedná se o v páře vařené kuřecí s rýží, čistým vývarem a okurkou. Smlouvání a spropitné není obvyklé.
Mohlo by se vám líbit
Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK pro subsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.
Copyright © 1994 - 2024 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů | Nastavení cookies Aira GROUP, Outsourcing IT