Obecně nejlepší čas, kdy do Číny vyrazit, je přelom jara a léta či podzimu a zimy. Ale hodně také samozřejmě záleží na cílech (např. relaxace u moře, festivaly, návštěva památek) vaší plánované návštěvy této krásné asijské země.
Severní část země je nejvhodnější navštívit v období od jara do podzimu. Zimní měsíce na severu Číny patří k těm nejvíce chladným, takže ty moc nechceme doporučit. Za to jižní oblast země můžeme doporučit nejen celoročně, ale dokonce i v zimních měsících, kdy se dá stále koupat v moři za velmi příznivých teplotních podmínek.
Tady vás jistě potěšíme, protože jet za výhodným nakupováním do Číny je vhodné v jakémkoli měsíci v roce.
V březnu máte dost dobrou příležitost zažít v Šanghaji elektrizující atmosféru závodů F1. Formule zde jezdí už od roku 2004. V centrální oblasti se ještě v březnu koná Huangshan MTB Festival, kdy horská kola sviští pod úchvatnými vrcholky mysticky zamlžených Žlutých hor.
Další unikátní sportovní příležitostí mají v Číně nadšenci do běhání, protože třetí sobotu v květnu se od roku 1999 běhá maratón po Velké Čínské zdi.
Hned na přelomu zimy a jara (respektive v únoru) máte jedinečnou šanci zúčastnit se velkolepých oslav příchodu čínského Nového roku. Grandiózní ohňostroje, ladně se pohybující dračí tanečníci a všude v ulicích velkoměst tolik světel a uměleckých vystoupení, že tomu až oči nevěří.
V létě na sebe strhávají nevídanou turistickou pozornost slavnosti Dračích lodí na počest významného básníka Qu Yuana, který utonul z politických důvodů v řece. Je zvykem, že lidé proto házejí rýžové koláče do vody, aby odlákali vodní tvory od mrtvého těla básníka. Letní období roku dává také i možnost zažít nevšedně laděný festival ovcí a koní, který je pořádán na počest těchto zvířecích tvorů.
Na podzim se po celé Číně slaví svátek národního mudrce Konfucia a vůbec celého podzimního období roku. V tu chvíli každý druhý obchod vydělává na prodeji tzv. měsíčních koláčků. Tento svátek připadá vždy na den, kdy má dojít k úplnému zatmění měsíce. V prosinci se slaví Dong Zhi (zimní slunovrat), kdy si lidé vzájemně navštěvují a dávají si dárky a obecně se veselí.
U kulturních památek (typu Velká Čínská zeď, buddhistické kláštery na hoře Wutai atd.) zasazených v otevřených přírodních podmínkách bude nejlepším časem zase zřejmě začátek jara či podzimu, kdy se vyhnete těm nejvíce horkým až tropickým dnům v Číně, což nejvíce platí na jihu země.
Prohlídky významných památek v krytých prostorech (např. slavná Terakotová armáda) jinak nejsou na zrovna probíhajícím ročním období nijak více závislé. Užijete si je tedy stejně tak v létě či na podzim.
Mohlo by se vám líbit
Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK pro subsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.
Copyright © 1994 - 2024 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů | Nastavení cookies Aira GROUP, Outsourcing IT